AKP BELEDİYECİLİĞİ AYRIMCI UYGULAMALARINI ŞİDDETE DÖNÜŞTÜRÜYOR

Aşağa gitmek

AKP BELEDİYECİLİĞİ AYRIMCI UYGULAMALARINI ŞİDDETE DÖNÜŞTÜRÜYOR

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Ağus. 20, 2008 4:25 pm

AKP BELEDİYECİLİĞİ AYRIMCI UYGULAMALARINI ŞİDDETE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Ankara'nın Keçiören İlçesinde 14 Ağustos Perşembe günü, gece saat 23.00 sularında bakkal dükkânı işleten Metin Şahin AKP'li Keçiören Belediyesi Zabıta Ekibi tarafından çivili sopalarla öldürülesiye dövülmüştür. Metin Şahin'in dövülme gerekçesi 'Alevi olması' ve 'alkol satması' olarak kamuoyuna yansımış ve dahası bu durum AKP'li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un tevil yollu ikrarı ile açığa çıkmıştır.

AKP'li Keçiören Belediyesi Zabıta Ekibi tarafından saldırıya maruz kalan Metin Şahin'in olaydan birkaç gün önce Metro Mağazasında AKP'li Belediye Başkanı ile karşılaştığını ve Belediye Başkanının kendisine "Taşıyın taşıyın, az kaldı. Yakında şeriat gelecek bunların hepsi bitecek' dediği de basına yansımıştır.

Ankara'nın Keçiören ilçesinde karşımıza çıkan bu olay münferit değildir. AKP Belediyeciliğinin, AKP zihniyetinin ülke genelinde geliştirdiği uygulamalardan sadece biridir. AKP Gericiliği ülkenin dört bir yanında kendi siyasallaşmış dinsel ideolojisi dışında kalan tüm çevreleri öteki/düşman olarak gördüğünü, kendisine dinsel kimliği nedeniyle oy veren kitlelere bu tür olayları fırsat bilerek mesaj iletme kaygısı içinde olduğu, dahası bu bakışını şiddet derecesine vardırdığını Yazar Latife Tekin olayında da olduğu gibi muhalif seslere tahammülü olmadığını görüyor ve biliyoruz. AKP Belediyeciliği asıl iç yüzünün bir yönünü de geçtiğimiz günlerde gözler önüne serilen ve Genel Başkan yardımcına kadar uzanan kent vurgunları ve rant yağmasıdır. Bu ve benzer olaylar ise asıl yüzü örtmeye dönük birer ambalaj işlevi görmektedir.

Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde hepimiz biliyoruz ki, AKP kamu binalarında yemekhanelerin, çay ocaklarının kapatılması kapatacak, kamu yayıncılığı yapan TRT'de yine sadece Sünnilere hitap eden programların yayınlanmasına devam edilecek, Üniversitelerde okullarda alevi ve solcu gençlere oruç tutmadıkları için saldırılar olacak. Kısacası AKP Hükümeti demokrasi söylemini kendi faşist ve gerici uygulamalarına kılıf olarak kullanmaya devam edecektir.

AKP, bu hükümet, onun temsil ettiği zihniyet sadece kendisine demokrasi istemektedir. AKP'nin ikiyüzlü, çifte standartlı bu demokrasi ve özgürlük anlayışının Türkiye'deki milyonlarca Alevinin, eşitlik, adalet, özgürlük, insanca yaşam talebinde bulunan her kesimin gözünü boyamaya yetmeyecektir.

AKP Belediyeciliğinin 'Alevi' kimliğine yönelik şiddetini kınıyor ve bu olayın takipçisi olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

Av. Fevzi Gümüş
Genel Başkan

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 49
Kayıt tarihi : 03/08/08

Kullanıcı profilini gör http://aliningulleri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz