Çorum HBV Başkanı Hakkında Bir Yazı

Aşağa gitmek

Çorum HBV Başkanı Hakkında Bir Yazı

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Ağus. 20, 2008 4:38 pm

Hacı Bektaş Veli heykelinin açılışı yapıldı. Uğur Özşengül ve ekip arkadaşlarının tempolu ve güzel çalışmaları sonucu heykel 12 Ağustos tarihine yetişti. Gerçi Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın iki ayağını bir pabuca sokmuşuz ama artık o kadarına da katlansınlar değil mi?

Meğer bakının evlilik yıldönümü imiş. Bu nedenle valilik, belediye ve parti ziyaretlerini yapmadan doğrudan Velipaşa Konağı'na geçip yemeğini yedikten sonra kaçtı. Bu sıralar Çorum'a gelen bakanlar ne hikmetse jet hızıyla dönüyorlar. Ulaştırma Bakanı'ndan sonra Kültür Bakanı da şöyle bir görünüp gitti.

* * *

Eski defterleri karıştırıyordum. Hacı Bektaş Veli heykelinin açılışı da gündemde olunca arşivde çevirdiğim sayfalarda Durmuş Aslan (Alevionline Notu: Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şube Başkanı) daha bir dikkatimi çekti. 18 Mayıs 2002 tarihli gazetemizde başka bir kente konferansa giderken Çorum'a uğrayan ve Belediye Başkanı Arif Ersoy'u ziyaret eden Şevket Kazan'la Durmuş Aslan'ı aynı karede görmek anılarımı da canlandırdı. O zaman da garibime giden Durmuş Aslan'ın odaya girer girmez Sivas'ta insanları yakarak öldüren ve yargılanıp daha sonra hüküm giyenlerin avukatlığına soyunan Şevket Kazan'ı pek bir hürmetle karşılayıp sarılıp öpmesiydi.

Durmuş Aslan hâlâ etkin bir biçimde ve Hacı Bektaş Veli Vakfı'nın geliştirilmesi için birilerini öpmeye devam ediyor.

* * *

9 şehit daha verdik. Ne kadar süreceği de belli değil. Yukarıdakiler tepişiyor olan Anadolu'nun yağız delikanlılarına, analarına, bacılarına oluyor.

Çiller'in oğlu yalısının karşısında askerlik yapıyor diye ortalığı birbirine katmıştık. Bugün yatlarda, bilmem kaç yıldızlı otellerde tatil yapanları gördüğümüz yok.

Tugay Afat - ÇORUM HABER (13 Ağustos 2008)

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 49
Kayıt tarihi : 03/08/08

Kullanıcı profilini gör http://aliningulleri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz